לא כל הנישואים נמשכים כל החיים. ואין גם דבר כזה נישואים מושלמים. בשלב מסוים בחיי הנישואין שלך, תחוו זמנים קשים. בעוד שזוגות רבים יכולים לעבור את התקופות הקשות הללו, ישנם גם כאלה שלא יכולים לשרוד ולסיים את האיחוד הזוגי שלהם.

בחירת שירותי הייעוץ הטובים ביותר

עם מספר אנשי המקצוע המציעים שירותי ייעוץ כיום, למצוא את האדם הנכון שיוכל לעזור לך להציל את הנישואים שלך הוא די מאתגר. לכן כללנו במאמר כמה טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור את היועץ הזוגי הטוב ביותר.

בחר יועץ זוגי מורשה

אין ספק, לא כל היועצים הזוגיים בפועל הם בעלי רישיון. כדי להבטיח שאתה עובד עם היועץ הטוב ביותר בעיר, הקפד לבחור אחד שיש לו השכלה מיוחדת, כמה שנות ניסיון והכשרה בעזרה לזוגות. רישיון היועץ יוכיח כי יש לו את הכישורים הללו. הרישיון גם יגיד לך מטפלת זוגית מומלצת  או היועץ מוסמך לתת מענה לכל נסיבות הקשורות בייעוץ לזוגות נשואים.

בחר יועץ זוגי עם רקורד מוכח

לפעמים, רישיון אינו מספיק כדי להוכיח עד כמה המטפל או היועץ מוכשרים. לפני בחירת יועץ, תחילה עליך לבצע מחקר קטן לגבי הרקורד שלו. אתה יכול לקרוא כמה ביקורות באינטרנט, או לשאול אותו ישירות איזה אחוז מהמטופלים שלו הם זוגות ומה האחוז בסופו של דבר בגירושים. אתה יכול גם לשאול את היועץ אם הוא או היא יכולים לספק לך רשימה קצרה של מטופלי העבר שלו ואז לבחור באקראי לפחות שלושה מהרשימה הזו ולהתקשר אליהם. אם תגובת המטופלים חיובית, ואחוז הזוגות שמתגרשים בסופו של דבר נמוך, אז היועץ הזה הוא בחירה מושלמת.

בחרו את היועץ הזוגי שמתמקד בטיפול זוגי מבוסס מדעית

ישנם סגנונות וטכניקות רבות של טיפול זוגי, אך הידוע והיעיל ביותר הוא פרוטוקולי הטיפול המבוססים על ראיות או מבוססות מדעית. ניתן לשאול את המטפל האם הוא מכיר את הסגנון הזה והאם הוא השתמש בו. אם היועץ אינו מכיר או אינו משתמש בסגנון כזה, שאלו אותם מדוע ובמה הוא השתמש בייעוץ. לא משנה באיזה סגנון משתמש המטפל, הוא או היא צריכים להיות מסוגלים להגן על הסגנון שלו בטיעון משכנע, מבוסס ראיות.

מדוע כדאי לשקול טיפול פסיכולוגי?

למרות שטיפול פסיכולוגי אינו מבטיח מאה אחוזי הצלחה, האפשרות עבורכם להציל את הנישואים שלכם גבוהה בהרבה כאשר אתם עובדים עם יועצי נישואין מקצועיים מאשר כאשר אתם מנסים לפתור את הבעיות רק ביניכם. יועצים יכולים לא רק לעזור לך להציל את הנישואים שלך, הם גם יכולים לעזור לך לצמוח ולחזק את הקשר הזוגי שלך. אבל זה יקרה רק אם אתה עובד עם יועץ מוכשר, בעל ידע ומקצועי במיוחד.